ОРХОН АЙМГИЙН ИРГЭДИЙН ТӨЛӨӨЛӨГЧДИЙН ХУРАЛ

ОРХОН АЙМГИЙН ИРГЭДИЙН ТӨЛӨӨЛӨГЧДИЙН ХУРАЛ

АЛБАН ЁСНЫ ЦАХИМ ХУУДАС АЛБАН ЁСНЫ ЦАХИМ ХУУДАС

Хоёр оны зааг, шинэ оны босгон дээр Орхон аймгийн 2021 оны Алдартан, Тэргүүний ажилтнууд тодорч, шагналаа гардан авлаа.

2021-12-30

Хоёр оны зааг, шинэ оны босгон дээр Орхон аймгийн 2021 оны Алдартан, Тэргүүний ажилтнууд тодорч, шагналаа гардан авлаа. 

2021 оны Алдартанууд

  1. Нутгийн өөрөө удирдах ёсны болон төр захиргааны салбарт ЗДТГ-т Тогтоол шйидвэрийн биелэлт, дотоод аудит хариуцман ахлах мэргэлжилтэн Ж.Баасансүрэн  
  2. Дэд бүтцийн салбарт “ЭДЦС” ТӨХК-ний Химийн ашиглалт-засварын инженер Х..Болормаа,
  3. Боловсрол, соёл, урлагийн салбарт Эрдмийн сан сургуульд Математикийн багш С.Бээжинсан,
  4. Эрүүл мэнд, нийгмийн халамжийн салбарт Өрхийн эмнэлгүүдийн холбооны салбар зөвлөлийн дарга Б.Жаргалсайхан,
  5. Санхүү, банкны салбарт “Эрдэнэт-Булганы Цахилгаан Түгээх Сүлжээ” ТӨХК-ний СНББХ-ийн дарга, ерөнхий нягтлан бодогч  Б.Наранцэцэг,
  6. Хууль, хяналтын салбарт Орхон аймаг дахь Цагдаагийн газар Нийтийн хэв журам хамгаалах тасагт Хэсгийн байцаагч, хорооллын цагдаагийн хэсгийн дарга С.Газарбаатар,
  7. Үйлдвэр, хүнс, Хөдөө аж ахуйн салбарт Билгүүн-Өглөө” ХХК-ний захирал Г.Ганзориг,
  8. Уул уурхайн салбарт “Ачит ихт” ХХК-д Судалгаа шинжилгээ, төлөвлөлтийн хэлтэст Металлургийн ахлах инженер С.Энхцол 2021 оны алдартнаар тус тус шарлгарлаа.

 

2021 оны Тэргүүний ажилтнууд

 

  1. Хууль хяналт хүчний салбарын оны тэргүүний ажилтан ШША ахлах шинжээч Ч.Ганзориг
  2. Эрүүл мэндийн салбарын оны тэргүүний ажилтан “Ачит” эмнэлгийн ерөнхий эмч Б.Цэнджав
  3. Боловсрол Шинжлэх ухааны салбарын оны тэргүүний ажилтан 14-р сургуулийн мэдээлэл зүйн багш Б.Энхтүвшин
  4. ХХАА салбарын оны тэргүүн “Жаргалант импекс” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал Ж.Анхбаяр  
  5. Худалдаа үйлчилгээний салбарын оны тэргүүнээр “Мeat cook” ХХК гүйцэтгэх захирал, calm, hunnu рестораны захирал Э.Энхтуяа
  6. Хөнгөн аж үйлдвэрийн салбарын оны тэргүүн “Жигүүр” оёдлын цехийн оёдолчин Б.Магсардорж
  7. БХБайгуулалтын салбарын оны тэргүүний ажилтан “Эрдэнэт ус” ОНӨХК-ийн Н.Даваасүрэн
  8. Түлш эрчим хүчний салбарын оны тэргүүн ЭБЦТС ТӨХК-ийн инженер Д.Мөнх-Эрдэнэ
  9. Зам тээврийн салбарын оны тэргүүн Н.Баянмөнх
  10. Нийтийн аж ахуйн үйлчилгээний оны тэргүүн Хот тохижуулах газрын ачигч П.Шаравсамбуу
  11. Шуудан харилцаа холбооны оны тэргүүн Жаргалант сумын холбооны эрхлэгч Б.Эрдэнэчимэг
  12. Уул уурхайн салбарын оны тэргүүн “Эрдэнэт Үйлдвэр” ТӨҮГ-ын Засвар механикийн хэлтэс Б.Одгийв
  13. БОАЖ салбарын оны тэргүүнээр ус цаг уур орчны шинжилгээний алба Б. Цээнээ
  14. Соёл урлагийн салбарын оны тэргүүн Хүүхэд залуучуудын театрын зураач СТА Б.Сайханбаяр

ТА KHURAL.MN –Д ЯМАР ЧИГЛЭЛИЙН МЭДЭЭ ОРУУЛАХ ХЭРЭГТЭЙ ГЭЖ ҮЗЭЖ БАЙНА ВЭ?

санал өгсөн: 589
276 / 47%
113 / 19%
105 / 18%
43 / 7%
52 / 9%